Vatandaşlar, Dev Köpek Balığının Fotoğrafını Çekmek İçin Sıraya Girdi

Mersin’de yakalanan 350 kilo ağırlığındaki pamuk cinsi beyaz etli köpek balığı, sergilendiği balık pazarında vatandaşların büyük ilgisini çekti. Birçok kişi, dev köpek balığının fotoğrafını çekmek için sıraya girdi.

Mersin’de Akdeniz’in 12 mil açığında yakalanan yaklaşık 350 kilo ağırlığındaki pamuk cinsi beyaz etli köpek balığı, getirildiği balık pazarında büyük ilgi gördü.

GÖRENLER CEP TELEFONUNA SARILDI

Mersin’de Akdeniz’e açılan balıkçılar, 12 mil açıkta av için denize serdikleri ağ serpti. Teknelerinde kısmet bekleyen balıkçıların ağına Pamuk cinsi köpek balığı takıldı. Balığı tekneye çeken balıkçılar daha sonra Mersin Balık Pazarı’na getirerek sergiledi. Yaklaşık 350 kilo ağırlığındaki balığı görenler cep telefonuna sarılarak, fotoğraf ve görüntü çekti.

KORKUDAN YANINA YAKLAŞAMADILAR

Aileleri ile pazara gelen çocuklardan bazıları balıkla fotoğraf çektirirken, bazıları da korkudan yanına yaklaşmadı. Mersin Balıkçılar Derneği Başkan Vekili Adnan Polat, köpek balıklarının Akdeniz açıklarında normal şartlarda nisan ve mayıs ayında görülmesi gerektiğini dile getirerek, değişen hava koşulları ile artan sıcaklık nedeni ile denizde ve sahilde erken görülmeye başladığını söyledi.

“HAVALARIN ISINMASI İLE YAKALANMA ORANI ARTACAKTIR”

Mart ayında ilk kez denizde köpek balığı ile karşılaştıklarını belirten Polat, “Mersin’de bu sezon yakaladığımız ilk köpek balığı. Devamının geleceğini umuyoruz. Havaların ısınmasıyla yakalanma oranı artacaktır. Pamuk cinsi köpek balığının eti, bembeyazdır. Antalya ve Bodrum gibi turistik yerlerde çok fazla talep görüyor” dedi.

İşte balık pazarından görüntüler;